Beskid Śląski – zakres turystycznych propozycji

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy kochają morze i na tych, którzy preferują góry. Z pewnością i jedna i druga forma wypoczynku ma mnóstwo zalet i nie mniej wad. Ci, którzy spędzają czas nad polskim morzem nie mają jednak zbyt wielkiego problemu z wyborem miejsca na wakacje, gdyż takie miejsce mamy jedno, na każdym swoim odcinku wygląda ono mniej więcej podobnie i oferuje ono mniej więcej podobne atrakcje. Pasjonaci górskich wędrówek mają jednak o wiele trudniejszy wybór. Południowa Polska daje nam bowiem wiele przeróżnych pasm, z czego każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. W jakie więc wyżyny pojechać?

Z pewnością dobrym pomysłem jest Beskid Śląski znajdujący się w łańcuchu Karpat Zachodnich – https://pl.wikipedia.org/wiki/Karpaty_Zachodnie. Posiada on wiele przeróżnych zawirowań turystycznych, które ucieszą niejednego podróżnika. Możemy zobaczyć skocznię narciarską w Wiśle, która popularna jest nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponadto ciekawym miejscem w tychże górach jest Tężnia Solankowa w Ustroniu-Zdroju. Tam też mamy do czynienia z tak zwanym Leśnym Parkiem Niespodzianek, który jest niesamowitą zagadką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest on bardzo nietypowym Ogrodem Zoologicznym, gdzie bez problemu możemy karmić i dotykać zwierzęta.

Beskid Ślaski jest naprawdę niezwykłym miejscem jednak, aby to poczuć trzeba tu przyjechać. Z pewnością nie ma co obawiać się o noclegi – . Góry te słyną bowiem z gościnności oraz z tego, iż ich baza noclegowa jest naprawdę szeroko rozwinięta.

Wiele osób zachwyci się Doliną Białej Wisełki, gdzie warto udać się na spacer najlepiej z całą rodziną. Możemy podziwiać tu piękno przyrody, ciszę, spokój, beskidzki klimat oraz przecudowny charakter tych terenów. Urzecze nas z pewnością Zamek w Żywcu oraz Chata na Szańcach w Koniakowie. Najwyższymi szczytami tych gór są Skrzyczne, Barania Góra oraz czeska Czantoria Wielka. Z przekonaniem warto się na nie wdrapać, aby popodziwiać piękno roztaczających się się wokoło zapierających dech w piersiach widoków. Można, a nawet trzeba przejść się jednym z wielu szlaków turystycznych, których w Beskidzie Śląskim nie brakuje. Góry te są bowiem prawdziwym rajem dla miłośników pieszych wypraw. Odskocznia dla tych, którzy preferują mniej aktywny tryb życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>