Co odkryto, szukając złotego pociągu? Wałbrzych!

Poszukiwania złotego pociągu w Wałbrzychu dobiegły końca. Skarbu z czasów drugiej wojny światowej nie znaleziono, odkryto jednak ponownie Wałbrzych. Co prawda niedosłownie, bo z mapy Polski nikt nigdy go nie usunął, ale odkryty został na nowo na turystycznej mapie naszego kraju. Wczasowicze, którzy z całego kraju oraz świata przyjeżdżali przez cały okres poszukiwań skarbu do Wałbrzycha, mogli na miejscu eksploracji zobaczyć nasyp porośnięty brzozami i…nic ciekawego więcej. A na pewno nie w tym miejscu. Jak się wkrótce potem okazywało, Wałbrzych był w stanie zaoferować atrakcje, które całkiem dobrze potrafią umilić czas.

Jedną z takich atrakcji jest oczywiście Zamek Książ (nota bene chyba najsłynniejsza atrakcja Wałbrzycha – wikipedia.org), wokół samego zamku również krążą różne legendy, a najsłynniejszą z nich jest ta o ukryciu w nim Bursztynowej Komnaty. Idąc tym tropem niedaleko Wałbrzycha można znaleźć kompleks Włodarz, który to ze względu na swoje rozmiary, jest jedyną w sobie taka atrakcją w Polce i na świecie. Wałbrzych jest miastem, które oczywiście historycznie wiąże się z Prusami oraz Austro-Węgrami, a nie tylko z III Rzeszą. Tym pierwszym zawdzięcza większość zabytków. Jednym z nich jest Uzdrowisko w Szczawnie-Zdroju (Szczawno-Zdrój do Wałbrzycha administracyjnie co prawda nie należy, ale ciężko o nim nie wspomnieć), swego czasu goszczące największych władców ówczesnych imperiów, w tym cesarza Prus oraz cara Rosji.

Po zakończonym zwiedzaniu wiadomo, że należy odpowiednio odpocząć tym bardziej, że następnego dnia można udać się w kilka innych ciekawych miejsc takich jak Palmiarnia, rynek lub Centrum Kultury Stara Kopalnia. Jednym z ciekawszych miejsc do wypoczynku jest Aqua Zdrój, który łączy w sobie hotel z centrum wypoczynku i rekreacji. Oczywiście na Aqua Zdroju baza noclegowa się nie kończy i jest przynajmniej kilka innych miejsc, które oferują noclegi (meteor-turystyka.pl) Wałbrzych jest dużym powierzchniowo miastem, więc hotele i pensjonaty są po nim rozsiane w znacznej odległości. Ma to swoje zalety. Łatwo jest wybrać sobie hotel, z którego najbliżej jest nam do atrakcji, które chcieli byśmy zobaczyć dnia następnego, czy to w samym mieście czy w okolicach. Ze złotym pociągiem czy bez niego, Wałbrzych jest niezmiernie interesującym miastem. Historia tego miasta kryje niejedna tajemnicę, dlatego warto spróbować odkryć to miasto na nowo i pokonać stereotypy o nim krążące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>