Do Kamienia Pomorskiego z dzieckiem

Jednym z miejsc, w które bez obaw można wybrać się z dzieckiem jest Kamień Pomorski [więcej: strona Wikipedii]. Ta miejscowość łączy w sobie naprawdę wiele atrakcji dla każdego: od zabytkowych budowli, gdzie historycy poczują się jak przysłowiowe pączki w maśle, przez kąpiele solankowe dla kuracjuszy, trasy rowerowe i spływy kajakowe dla miłośników sportu, po ciekawe punkty dla najmłodszych gości.

Gdzie zatem wybrać się z dzieckiem podczas pobytu w Kamieniu Pomorskim?
1. Muzeum Kamieni – to miejsce, gdzie nasza pociecha będzie miała okazję zobaczyć nie tyle meteoryty i minerały, co skamieniałe kości prehistorycznych gadów. Nie lada atrakcją jest gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego oraz kompletny szkielet Deinonychusa. Dodatkowo uwagę najmłodszych przykuwa stale wyświetlany film o życiu prehistorycznych gadów.
2. Molo – to jest zawsze atrakcja dla dzieci, zwłaszcza dla tych z miast. Wyjście długim pomostem na wodę jest już samo w sobie interesujące. W pobliżu molo może ciekawskich zainteresować również niewielka przystań rybacka.
3. Rejs statkiem – z Kamienia Pomorskiego można wybrać się statkiem turystycznym do Dziwnowa. Dla dzieci największą atrakcją jest rejs statkiem stylizowanym na wzór tych pirackich (np. „Korsarz”).
4. Labirynt – coś, gdzie nasze pociechy mogą się wybiegać, wyszaleć, a nawet pobawić w chowanego. Utworzony w powietrzu, z wysokich na około 1,5 metra drzewek iglastych szereg korytarzy i zaułków. Swym kształtem przypomina labirynt.
5. Atrakcje w pobliżu Kamienia Pomorskiego (nie dalej niż 20 km): park linowy i Magiczny Domek w Pobierowie, Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Wybierając się z dzieckiem na urlop, należy odpowiednio wcześnie zadbać o nocleg [więcej: strona Meteora]. Choć baza noclegowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta, warto poszukać obiektu oferującego atrakcje dla dzieci (plac zabaw, boiska). Kamień Pomorski oferuje również domki letniskowe czy gospodarstwa agroturystyczne, które mogą przypaść do gustu zwłaszcza dzieciom z większych miast. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, warto jednak zadbać o nocleg już przed startem sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>