Płockie niespodzianki – muzea, starówka i zoo

Na Mazowszu leży wiele pięknych i ciekawych miast, ale Płock uważany jest za szczególnie urokliwe miejsce. To właśnie tu turyści mogą zwiedzać liczne muzea, obejść zabytki, świadczące o długiej i bogatej historii grodu oraz przejść się po tutejszym ogrodzie zoologicznym. Znajdująca się w okolicy baza noclegowa , stanowi znakomity punkt wypadowy do wycieczek uliczkami Płocka. Spośród licznych muzeów, które można tutaj zwiedzić, szczególnie warto zajrzeć do Muzeum Mazowieckiego, które słynie ze wspaniałej ekspozycji art deco oraz kolekcji sztuki z okresu secesji. Miłośnicy sztuki sakralnej powinni zwiedzić lokalne muzeum diecezjalne, natomiast wielbiciele kultury żydowskiej wiele skorzystają na wizycie w Muzeum Żydów Mazowieckich [więcej wiadomości ➡facebook.pl]. Na atrakcyjnych ekspozycjach można podziwiać interaktywne prezentacje, pokazujące tradycje i obyczaje semickie. W obiekcie odbywają się także różne imprezy i pokazy oraz koncerty, prelekcje, a nawet przedstawienia teatralne, propagujące kulturę żydowską.

Jeszcze więcej imprez odbywa się w szczycie sezonu turystycznego na płockim rynku starego miasta, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Z rynku warto wybrać się na spacer miejskimi uliczkami, podreptać wzdłuż deptaku tumskiego, przekąsić co nieco w jednej z kawiarenek na wolnym powietrzu, posłuchać hejnału odgrywanego w ratuszowej wieży czy wstąpić do kilku z licznych płockich kościołów. Zainteresowani mogą także obejrzeć inscenizację ważnego incydentu z historii Płocka, czyli pasowania na rycerza Bolesława Krzywoustego. Na koniec wycieczki można odpocząć przy fontannie lub staromiejskim pomniku.

Planując zwiedzanie miasta, warto zarezerwować cały dzień na pobyt w tutejszym zoo, które szczyci się bogatą kolekcją zwierząt, zarówno swojskich, jak i tych niezwykle egzotycznych. Nowoczesne fokarium z tresowanymi mieszkańcami oraz wybieg dla pingwinów, na którym można obserwować podwodne zachowania tych ciekawych ptaków uchodzą za najciekawsze obiekty w płockim ogrodzie zoologicznym. Turystów, którzy mają tu wykupione noclegi, Płock zachwyci mnogością atrakcji. Goście, którzy zwiedzą już przepiękną starówkę z miejskim rynkiem, mogą także zajrzeć do jednego z tutejszych muzeów, gdzie czekają na nich edukacyjne wystawy poświęcone kulturze mieszkańców, oraz zwiedzić słynne płockie zoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>