Puszcza Białowieska: spacerem po krainie żubra

Puszcza Białowieska z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalnym regionem nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Przyjeżdżają tutaj turyści nie tylko z naszej ojczyzny, ale i z innych krajów Europy czy nawet spoza naszego kontynentu. Dlaczego jest miejscem tak bardzo wyjątkowym? Co sprawia, że w tych stronach naprawdę warto spędzić urlop czy weekendowy wypad za miasto?

Przede wszystkim Puszcza Białowieska to kraina nienaruszonej przez ingerencję człowieka przyrody. Trzeba zauważyć, że znajdziemy tutaj unikatowe w skali całego globu rośliny. Bardzo ciekawa jest tutaj także fauna, której nie możemy spotkać właściwie w żadnym innym miejscu na świecie. Chociaż wiele okazów już niestety wyginęło, naukowcy ciągle pracują nad tym, aby zachować ją w jak najlepszym stanie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych zwierząt, jakie możemy spotkać nie tylko w Białowieskim Parku Narodowym [tutaj: Wikipedia], ale również w Rezerwacie Żubrów, który jest położony w niewielkiej odległości od samego serca Parku Narodowego, jest żubr. Stanowi on prawdziwą wizytówkę tych okolic. Do obcowania z tego rodzaju zwierzętami mamy przede wszystkim okazję w Rezerwacie Żubrów, ale czasem turyści spotykają te zwierzęta także podczas wędrówek po puszczy. Trzeba na pewno uważać na takie spotkania z dzikimi zwierzętami, których w Puszczy Białowieskiej występuje więcej. Możemy spotkać tutaj także łosie, wilki czy lisy. Oczywiście zwierzęta zgromadzone w Rezerwacie Żubrów stanowią przede wszystkim atrakcję turystyczną zwłaszcza dla najmłodszych turystów. Warto jednak pamiętać, że podczas wizyty w Puszczy Białowieskiej to tak naprawdę my jesteśmy gośćmi, a zwierzęta gospodarzami. Dlatego też warto dbać o zachowanie spokoju i przestrzeganie innych zasad pobytu w parkach narodowych.

Puszcza Białowieska to jedyna w swoim rodzaju pozostałość po pradawnym borze. Chociaż stanowi ona jedynie niewielką część pradawnych lasów, to jednak obecnie jest dość dużym terenem. Turyści przyjeżdżający w te strony mają więc szansę na spędzenie naprawdę ciekawego urlopu. Baza noclegowa [więcej pod hasłem: Puszcza Białowieska], jak i gastronomiczna są również bardzo ciekawe w tych stronach. Na pewno wybierając się w okolice Białowieży, możemy znaleźć o wiele tańsze niż nad morzem czy w górach noclegi. Puszcza Białowieska sprawia, że turystyka w tym regionie rozwija się bardzo szybko z każdym rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>