Rynek – sedno klimatu Bytowa

Bytów jest miastem położonym w województwie pomorskim. To miejsce pełne zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć, choć najbardziej popularnym jest bez wątpienia zamek, którego historia zaczęła się w średniowieczu. Należy skupić się na zwiedzaniu zabytków, lecz możliwa jest również inna forma spędzenia czasu – okolice tej miejscowości są wyjątkowo malownicze, można zatem wybrać się na wycieczkę, w czasie której będzie można odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać piękne widoki.

W Bytowie nie brakuje miejsc, które powinien zobaczyć każdy, kto spędza tam chociaż kilka dni. Eskapadę polecamy zacząć na przykład od rynku, czyli od miejsca, gdzie mamy sposobność poczuć prawdziwy klimat Bytowa. Podczas przechadzki w oczy z pewnością rzuci się znajdująca się tam wieża gotycka – to pozostałość po kościele św. Katarzyny. Był obiektem liczącym kilkaset lat, jednak uległ całkowitemu zniszczeniu podczas II wojny światowej – jedyną pozostałością po świątyni jest wspomniana wieża. Rynek jest miejscem, w którym nie brakuje malowniczych kamieniczek – na szczególną uwagę zasługują trzy z nich (numery 10, 12, 14), które zostały wybudowane jeszcze w XVIII wieku.

Przebywając w Bytowie nie sposób nie wybrać się na tamtejszy Zamek Krzyżacki. Niestety obiekt, który dane jest nam podziwiać obecnie jest rekonstrukcją oryginału, którego budowa rozpoczęła się pod koniec XIV wieku, jednak mimo to warto się tam skierować. Dziś w zamku możliwe jest by się zatrzymać, działa w nim bowiem hotel i restauracja. Na dziedzińcu raz w roku odbywa się Turniej, w czasie którego zobaczyć należy między innymi średniowieczne tańce oraz sposoby wybijania monet. Urlop można spędzić nie tylko na zwiedzaniu zabytków, lecz również na łonie natury. Warto wybrać się do pobliskiego Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, który jest miejscem pięknym i spokojnym – nie ma przeszkód by spacerować tam do woli wyznaczonymi szlakami turystycznymi oraz odetchnąć świeżym powietrzem.

Każdy kto ma ochotę na spędzenie kilku dni w Bytowie powinien wcześniej zaplanować swój pobyt w tym miejscu. Ważną kwestią jest między innymi baza noclegowa – sugerujemy aby wynająć pokój hotelu, willi, pensjonacie, czy ośrodku wypoczynkowym, dobrą opcją jest również by zatrzymać się w kwaterze prywatnej. Podczas szukania noclegu warto sprawdzić bazę Meteor lub wykorzystać z hasła: "noclegi Bytów".

One comment

  1. Grenadier pisze:

    Bytów to piękne miejsce, można się tam zrelaksować i podziwiać widoki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>